Praleisti juostelės komandas
Pereiti prie pagrindinio turinio
TUV1
TUV2
I-IV
7.00 - 11.00
11.45 - 16.00
V
7.00 - 11.00
11.30 - 14.30
Kauniečių aptarnavimo centras
Tel. 8 800 20000

Gyventojų dėmesiui! Sąskaitą gaukite el. paštu! Kauniečiai yra kviečiami jungtis prie bendrovės „Kauno vandenys“ savitarnos svetainės. Čia galima matyti savo sąskaitas, deklaruoti skaitiklių rodmenis, užsisakyti skaitiklių keitimą, plombavimą, teikti prašymus ir kt.
Skubi Pagalba
Lauko vandentiekio tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 35 92
Nuotekų tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 28 76
Kauniečių aptarnavimo centras Mano Kaunas
Nuo 2018 m. sausio 2 d. klientai priimami tik kauniečių aptarnavimo centre Mano Kaunas Statybininkų g. 3 (įėjimas iš S. Žukausko g.)
Darbo laikas
I-V 9 - 18 val.
Tel. 8 800 20000

Junkis prie UAB ,,Kauno vandenys" facebook paskyros ir tapk socialinio tinklo draugu.
Tai greitesnis kelias bendravimo link.
Vandentiekio informacija
2018-06-19
Pateikta vandens Kaune:
69 401 m³
Išvalyta nuotekų Kaune:
50 352 m³
Gedimai vandens tinkluose:
16
Gedimai nuotekų tinkluose:
19

Kaune startavo bendrovės ,,Kauno vandenys“ geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektai

2017-08-28

 Pagrindinė Kauno miesto ir daliai rajono gyventojams vandenį tiekianti bendrovė ,,Kauno vandenys" pradėjo vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros bei renovacijos projektų darbus, tarp jų vyks ir nuotekų valyklos atskirų grandžių renovacija. Kiek vėliau startas bus duotas ir lietaus nuotekų tinklo statyboms. Visiems darbams prireiks per 30 milijonų eurų, todėl lėšos yra numatytos ne tik įmonės biudžete, bet ir yra skirtos iš Europos Sąjungos fondų.

Plėtros ir senų tinklų renovacijos naudą gyventojai tikrai pajus

Centralizuotai vandenį kauniečiams ir daliai Kauno rajono  gyventojams tiekiančios įmonės vadovas Vilius Burokas sako: ,,Bendrovėje jau ne vienerius metus dėlioti planai, kaip keisti situaciją dėl geriamojo vandens ir nuotekų tinklų bei pagerinti teikiamas paslaugas ir kauniečių gyvenimo kokybę. Suskubus ir šių metų pavasarį paskelbus konkursus, šiuo metu mes jau turime rangovus, kurie ir vykdys numatytus darbus".

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Viliaus Buroko, geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektuose numatyta plėsti net 18,27 km. vandentiekio ir 34,79 km. nuotekų tinklų, o rekonstrukcijos sulauks 17,61 km. vandentiekio ir  beveik 9 km. nuotekų tinklų. Minėti darbai bus vykdomi -  Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje ir Šančiuose. Be to įmonė prisidės ir prie laisvės alėjos rekonstrukcijos, čia bus tiesiami nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai. 2017 – 2019 m. šiems projektams įgyvendinti bus išleista per 20 mln. eurų.

Paviršinių nuotekų tinklų statybų sulauks labiausiai nuo lietaus kenčiantys Žaliakalnio bei Aleksoto mikrorajonai

Lietaus nuotekų tinklų problemą bendrovė ,,Kauno vandenys" sprendžia nebe pirmus metus, tačiau Kaune dar yra rajonų kuriuose būtina nedelsiant pradėti paviršinių  nuotekų tinklų statybą. Problemiškomis vietovėmis įmonės vadovas įvardina -  Žaliakalnio ir Aleksoto mikrorajonus. Minėtose teritorijose prasidėjus liūtims ar pavasariniam atlydžiui – vandens plaunami šlaitai pradeda slinkti, keldami  grėsmę netik žmonių turtui, bet ir gyvybei.

Nutiesti naujų paviršinių nuotekų tinklų įmonė savo planuose numačiusi apie 25 km., minėtai plėtrai bus išleista apie 10 mln. eurų - 85 proc. lėšų skirta iš ES fondų, 15 proc. lėšų bendrovė ,,Kauno vandenys" investuos pati. Sprendžiant paviršinio vandens problemą planuojama surinkti nuo 549 ha. Kauno miesto teritorijos. Šiuo metu dėl paviršinių nuotekų tinklų statybos darbų vyksta rangovo parinkimo konkursas.

Nuotekų valykla taip pat neliks be investicijų

Nuotekų valykloje iki šiol sėkmingai vykstant dumblo džiovinimo procesui, bendrovės ,,Kauno vandenys" vadovai numatė ir naują investiciją į nešmenų sulaikymo grotas. Jas pakeitus, nuotekų valymas taps dar efektyvesnis ir leis sumažinti nuotekų valymo išlaidas. Apskaičiuota, kad nešmenų sulaikymo grotų įrengimui teks išleisti apie 0,6 mln. eurų. Pasak bendrovės ,,Kauno vandenys" l. e. p. technikos direktoriaus Dainiaus Gudavičiaus, įdiegus įrenginį jis leis padidinti biodujų išgavimą. Tai leis taupyti elektros energiją ir mažinti gamtinių dujų sąnaudas.

Daugelį metų buvo sutelktas dėmesys ir į aplinką sklindančio kvapo mažinimo procesui, todėl buvo priimtas sprendimas parengti pirminių sėsdintuvų uždengimo projektą. Įgyvendinus nemenkus  užmojus prieš išleidžiant kvapus į aplinką jie bus išvalomi. Šiam planui bendrovė ,,Kauno vandenys" 200 tūkst. eurų tikisi gauti iš Lietuvos Aplinkos apsaugos investicijų fondo.

Gyventojai džiaugiasi projektų startu

 Aleksote gyvenanti Birutė M. sužinojusi apie bendrovės ,, Kauno Vandenys" planuojamus projektus neslėpė kuklaus džiugesio. Moteris tikino, kad, įgyvendinus planus gyventojai galės lengviau atsikvėpti. Aleksote planuojama ne vien vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra bei rekonstrukcija, bet ir paviršinių nuotekų tinklų statyba.

O štai Žaliakalnyje gyvenantis Povilas V. tikino, kad, prasidėjus liūtims visuomet kildavo grėsmė nugarmėti jo suręstam sandėliukui. Mat lietus ar atlydis kartais negailestingai griauna šlaitus keldami grėsmę ne tik pastatams, bet ir žmonėms. O spręsti metų metais besikartojančią problemą, gyventojai neturi taip reikalingų savų lėšų.