Praleisti juostelės komandas
Pereiti prie pagrindinio turinio
TUV1
TUV2
I-IV
7.00 - 11.00
11.45 - 16.00
V
7.00 - 11.00
11.30 - 14.30
Kauniečių aptarnavimo centras
Tel. 8 800 20000

Gyventojų dėmesiui! Sąskaitą gaukite el. paštu! Kauniečiai yra kviečiami jungtis prie bendrovės „Kauno vandenys“ savitarnos svetainės. Čia galima matyti savo sąskaitas, deklaruoti skaitiklių rodmenis, užsisakyti skaitiklių keitimą, plombavimą, teikti prašymus ir kt.
Skubi Pagalba
Lauko vandentiekio tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 35 92
Nuotekų tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 28 76
Kauniečių aptarnavimo centras Mano Kaunas
Nuo 2018 m. sausio 2 d. klientai priimami tik kauniečių aptarnavimo centre Mano Kaunas Statybininkų g. 3 (įėjimas iš S. Žukausko g.)
Darbo laikas
I-V 9 - 18 val.
Tel. 8 800 20000

Junkis prie UAB ,,Kauno vandenys" facebook paskyros ir tapk socialinio tinklo draugu.
Tai greitesnis kelias bendravimo link.
Vandentiekio informacija
2018-06-19
Pateikta vandens Kaune:
69 401 m³
Išvalyta nuotekų Kaune:
50 352 m³
Gedimai vandens tinkluose:
16
Gedimai nuotekų tinkluose:
19

Bendrovė ,,Kauno vandenys" sudėliojo 2016 – 2018 metų ateities planus.

2016-01-27

 

Žadamdirektoriusa ne tik vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra bei renovacija, šiuo metu jau bandomi ir Dumblo džiovinimo įrenginiai. Taip pat įmonės planuose numatyta ir nuotekų valyklos atskirų grandžių renovacija bei lietaus nuotekų tinklų statyba, labiausiai šios problemos kamuojamuose rajonuose. Be to Vičiūnuose  bus statomi vandens gerinimo įrenginiai. Tad neabejotinai, šių investicijų naudą jau po kurio laiko tikrai pajus vartotojai. Suprantama, kad tokiems darbams prireiks ne vieno milijono eurų. Todėl lėšų planuojama skirti ne tik iš įmonės biudžeto, bet ir skolintis bei ieškoti Europos Sąjungos fonduose.

Ne tik plės bet ir renovuos

Centralizuotai vandenį kauniečiams bei Kauno rajono  gyventojams tiekiančios įmonės vadovas Linas Baltrėnas tikina, kad tokių ambicingų planų nebūtų užsibrėžta jei ne dabartinės Kauno valdžios palaikymas. Trumpos ir aiškios diskusijos - ką reikia daryti ir ko ne lemia, jog sudėliotiems darbams pritariama. Bendrovės ,,Kauno vandenys" 2016 – 2018 metų veiklos ir plėtros planą Kauno miesto taryba palaimino 2015 m. gruodį .Tad beliko tik startuoti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Kad įmonės klientai kuo greičiau pajustų gerėjančią paslaugos kokybę.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Lino Baltrėno, artimiausiuose bendrovės planuose, numatyta ne tik plėsti magistralinius vandentiekio ir nuotekų tinklus, bet ir renovuoti apie 40,8 km. jau esančių. Mat lyginant su Vilniuje veikiančia tokio tipo įmone, Kaune nuotekų tinkluose avarijų įvyksta  40 proc. daugiau. Todėl didžioji dalis pastangų ir pinigų bus skirta būtent senų tinklų renovacijos procesui.

Siekiant gyventojams teikti itin kokybišką paslaugą iki 2020 m. planuojama renovuoti 75 km. vandentiekio ir 70 km. buitinių nuotekų tinklų. Per 2016 – 2018 metus minėtiems darbams prireiks 14,28  mln. eurų.

Lietaus nuotekų tinklų statyba būtina

Nors lietaus nuotekų tinklų problemą bendrovė ,, Kauno vandenys" sprendžia nebe pirmus metus, tačiau Kaune dar yra rajonų kuriuose būtina pradėti paviršinių  nuotekų tinklų statybą. Problemiškomis vietovėmis įmonės vadovas įvardina -  dalį Žaliakalnio ir Aleksoto mikrorajonus. Kadangi tose teritorijose ne tik prasidėjus liūtims ,bet ir pavasario atlydžiui – vandens plaunami šlaitai pradeda slinkti, keldami  grėsmę netik žmonių turtui, bet ir sveikatai ar net gyvybei.

Todėl sprendžiant minėta problemą, numatyta nutiesti 29,86 km. paviršinių nuotekų tinklų.  Šiems darbams atlikti didžiąją dalį lėšų bus bandoma gauti iš ES sanglaudos fondo. Likusią dalį darbų finansuos pati įmonė ,,Kauno vandenys". Paviršinių nuotekų tinklų plėtrai numatyta skirti 5,97 mln. eurų, renovacijai – 0,06 mln. eurų, renovacijai kitose teritorijose  - 0,9 mln. eurų.

Kaip ir buvo numatyta planuose - artimiausiu metu vėl bus keičiami ir vandens apskaitos skaitikliai. Tai tęstinis įmonės veiklos procesas, todėl naujų šalto vandens prietaisų kurie pakeis senuosius  planuojama įrengti apie 43,500 vnt. O naujai prisijungusiems  abonentams butuose bei įvaduose kasdien bus sumontuojama apie 1700 vnt. apskaitos prietaisų. Ir tai įmonė atliks savo lėšomis. Be to planuojam prieš šilumokaičius kasmet įrengti po 300 vnt. apskaitos prietaisų. Minėtiems darbams numatyta skirti 3,78 mln. eurų nuosavų lėšų.

Dumblo džiovinimo įrenginiai išspręs problemą 

Neseniai už ES  sanglaudos fondo ir šalies biudžeto lėšas nuotekų valykloje pastatyta ir jau bandymams paleista nuotekų nuotekų dumblo džiovinimo įranga. Projekto įgyvendinimui prireikė 9.77 mln. eurų. Pasak bendrovės ,,Kauno vandenys" generalinio direktoriaus L. Baltrėno, tokia įranga leis  sukurti reikiamus nuotekų dumblo tvarkymo pajėgumus Kauno regione - atitinkančius ES keliamus aplinkosaugos reikalavimus.

Kaip ir buvo numatyta planuojant projektą, šiuose įrenginiuose bus apdorojamas dumblas ir iš kitų Kauno regione eksploatuojamų nuotekų valymo įrenginių. Dumblas bus vežamas iš Birštono, Zapyškio, Ežerėlio, Raudondvario, Neveronių, Vilkijos, Šlienavos nuotekų valymo įrenginių.

Tikinama, kad  eksploatuojant šiuos įrenginius bus mažinamas dumblo kiekis regione, panaikinamas nemalonus kvapas ir  užtikrinamas dumblo stabilizavimas. Mat juose nuotekų dumblas bus ne tik pūdomas ir sausinamas, bet ir džiovinamas, tai padidins apdoroto dumblo panaudojimo galimybes. O ateityje planuojama, kad  sudžiovintas dumblas bus panaudotas ir kaip biokuras.

Be minėto įrenginio starto, ,, Kauno vandenys" taip pat planuoja ir Nuotekų valyklos rekonstrukciją. Kurios metu bus pastatyta dumblo apdorojimo ultragarsu įranga bei kvapų filtrai. Dėl ko vėliau  padidės biodujų išeiga ir  sumažės nemalonaus kvapo patekimas į išorę. Nuotekų valyklos rekonstrukcijai 2016 – 2018 metais prireiks virš 3 mln. eurų., iš jų 870 tūkst. eurų tikimasi gauti iš ES sanglaudos fondo.

Savų pinigų neužteks lėšų teks ieškoti ES fonduose

Akivaizdu, kad įgyvendinti ambicingus įmonės planus nei savų nei valstybės lėšų neužteks. Todėl  daugelio metų praktika parodė, kad pinigų  reikia ieškoti ES sanglaudos fonduose bei dalį jų skolintis. Tad jau netrukus Kauno regiono plėtros tarybai bus teikiama paraiška tokiai paramai gauti. Įmonės

 ,,Kauno vandenys" vadovas Linas Baltrėnas tikisi, kad kliūčių sulaukti finansavimo neatsiras.

Iš viso per artimiausius kelerius metus bendrovė ketina investuoti virš 43 mln. eurų, iš jų nuosavų lėšų daugiau kaip 24 mln. eurų, ES fondo apie 13 mln. eurų, skolintų lėšų 5,73 mln. eurų. Iki šiol tarp tokio tipo įmonių, tinklų remontui ir renovacijai bendrovė ,, Kauno vandenys" yra skyrusi daugiausiai lėšų.