Praleisti juostelės komandas
Pereiti prie pagrindinio turinio
TUV1
TUV2
I-IV
7.00 - 11.00
11.45 - 16.00
V
7.00 - 11.00
11.30 - 14.30
Kauniečių aptarnavimo centras
Tel. 8 800 20000

Gyventojų dėmesiui! Sąskaitą gaukite el. paštu! Kauniečiai yra kviečiami jungtis prie bendrovės „Kauno vandenys“ savitarnos svetainės. Čia galima matyti savo sąskaitas, deklaruoti skaitiklių rodmenis, užsisakyti skaitiklių keitimą, plombavimą, teikti prašymus ir kt.
Skubi Pagalba
Lauko vandentiekio tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 35 92
Nuotekų tinklų avarinė tarnyba
Tel. (8 37) 31 28 76
Kauniečių aptarnavimo centras Mano Kaunas
Nuo 2018 m. sausio 2 d. klientai priimami tik kauniečių aptarnavimo centre Mano Kaunas Statybininkų g. 3 (įėjimas iš S. Žukausko g.)
Darbo laikas
I-V 9 - 18 val.
Tel. 8 800 20000

Junkis prie UAB ,,Kauno vandenys" facebook paskyros ir tapk socialinio tinklo draugu.
Tai greitesnis kelias bendravimo link.
Vandentiekio informacija
2018-06-19
Pateikta vandens Kaune:
69 401 m³
Išvalyta nuotekų Kaune:
50 352 m³
Gedimai vandens tinkluose:
16
Gedimai nuotekų tinkluose:
19

KĄ RINKTIS - VANDENĮ IŠ ČIAUPO AR PLASTIKINIO BUTELIO?

2016-12-19

Klausimas ką rinktis – vandenį iš čiaupo ar plastikinio butelio? Ši dilema miestiečius verčia ieškoti atsakymo pas specialistus, todėl ,,Alma littera" įmonės grupių darbuotojai tikruosius faktus panoro išgirsti iš pirmų lūpų. Bendrovės ,,Kauno vandenys" laboratorijos vedėjai Ramunei Vimbarienei vedus paskaitą ji ne tik neprailgo, bet ir uždavė  nemažai kauniečiams rūpimų klausimų.

 

Pasak R. Vimbarienės - vanduo iš čiaupo atitinka visus keliamus reikalavimus ir neabejotinai yra tinkamas vartoti. Iš gręžinių išgaunamame vandenyje yra magnio bei kalcio - taip reikalingų žmogaus organizmui medžiagų. Iš gelmių išgaunamame vandenyje nėra nitratų, nitritų ir kitų medžiagų, kurių pasitaiko paviršiniame vandenyje ir kurios gali būti žalingos sveikatai.

 Lietuvoje centralizuotai tiekiamo vandens kokybę teigiamai vertina, net ir užsienio šalių specialistai.

Kaunas turi 4 gręžinius kurių gylis yra nuo 19 iki 70 metrų, todėl geriamo vandens kokybė yra garantuota, o vandens mėginiai  iš šių gręžinių imami kiekvieną dieną.

Tačiau kai kalbama apie vandenį iš plastikinių butelių, laboratorijos vedėja tikina, kad atidarius butelio kamštelį jo turinį reikia suvartoti per tam tikrą laiką, kadangi iš plastiko į vandenį migruoja cheminės medžiagos. Fasuotas geriamasis vanduo nėra „agresyvus" ir rizika iš pakuočių yra minimali, tačiau parduodami fasuoti vandenys turi minimalų tinkamumo vartoti terminą, todėl žmonės turėtų nevartoti vandens jo terminui jau pasibaigus.

 

,,Alma littera" įmonės grupių darbuotojai dalyvavę paskaitoje tikino ,,norintys atsisakyti vandens iš plastikinių butelių ir vartoti vandenį tik iš čiaupo". Tačiau prieš priimdami tokį sprendimą norėjo išgirsti ir kompetentingo specialisto nuomonę.