Kauno m. centralizuoto vandentiekio tinklo pirmasis vamzdis buvo paklotas 1928 m. liepos mėn. 20 d. Darbai pradėti nuo dabartinės Eigulių vandentiekio stoties.
Vamzdžiai buvo perkami iš Anglijos „Stanton" firmos. Vamzdžiai ketiniai Ø 400 mm ir 4 m. ilgio. Movos buvo užtaisomos impregnuota virve ir švinu. Vamzdžiai buvo atplukdomi baidokais Nemunu. Vandentiekio tranšėjos buvo kasamos su išramstymu ir be išramstymo pagal vietos sąlygas. Prie pirmos trasos tiesimo dirbo 25 darbininkai ir vienas partijonas. Tokia darbininkų partija per vieną dieną parengdavo apie 60 m tranšėjos.
Spalio mėn. buvo pristatyta antra kasikų partija, kad paspartintų darbus. 1928 m iki gruodžio mėn. buvo paklota 3 km vandentiekio vamzdžių. Buvo paklota vandentiekio linija nuo Eigulių vandentiekio stoties iki Zanavykų g. kalno.
1929 m. pradėta vandentiekio tinklų statybos darbai Gertrūdos g., Laisvės al., Gedimino g. iki Žemaičių g., Savanorių pr., Valančiaus ir kt. gatvėse.
Iki 1941 m. buvo paklota 87 km vandentiekio tinklų. Karo metu paklota vos 2,7 km tinklų. Nuo 1948-1958 m tinklų statyba nebuvo žymi ir tik po 1959 m pradėta sparčiau statyti magistralines linijas bei kvartalinius vandentiekio tinklus.
Iki II pasaulinio karo įvadai į gyv. namus daugausiai buvo klojami iš švininių arba cinkuotų plieninių vandentiekio vamzdžių. Prijungimas prie gatvės linijos dažniausiai buvo atliekamas balnu. Po karo įvadai buvo klojami iš plieninių cinkuotų arba špižinių vamzdžių, retai kur - necinkuotų. Po karo viršutinių balnų nebuvo iš kur gauti, dėl to prijungimai buvo atliekami šoniniais balnais su įvairiais ventiliais, kurių kokybe nebuvo galima pasigirti.
1963 m. vandentiekio - kanalizacijos trestas pradėjo pats gaminti viršutinius balnus, tačiau nedideliais kiekiais. Buvo pradėta naudoti „Ludlo" tipo sklendės, statomos šuliniuose.
Iki karo buvo statomi požeminiai ir kolonos tipo priešgaisriniai hidrantai. Dažniausiai vokiečių firmos „Ber-Reuter", nors jie buvo gaminami ir Kauno siaurųjų geležinkelių liejykloje. Dar vėliau buvo pradėta naudoti požeminiai Maskvos tipo priešgaisriniai hidrantai, kurie statomi tik šuliniuose. Šiuo metu Kauno m. tinkluose yra pastatyta 2850 įvairaus tipo hidrantų. Šiuo metu Kauno m. eksploatuojama 1349,08 km vandentiekio tinklų..
Nuo 1997 m. priimta į bendrovės balansą ŽŪU studentų miestelio bei gyvenvietės 11 km vandentiekio tinklų ir vandentiekio bokštas. Taip pat pradėta eksploatuoti Vaišvydavos, Rokų gyvenvietės bei Rokų keramikos gamyklos, o taip pat Kaniukų-Romainių gyvenvietės vandentiekio tinklai. Iš dalies užbaigta vandentiekio linijos statyba Lampėdžiuose Romuvos gt. 1,33 km, Pravienos gt. Palemone 0,4 km.
Pridedamose lentelėse matosi kaip tinklai pasiskirstę pagal paskirtį, diametrą ir vamzdžių medžiagą.
Šiuo metu vandentiekio tinklai klojami ketiniais PONT-A-MOUSSON, WAVIN polietileniniais vamzdžiais, vandentiekio įvadai klojami polivinilchloridiniais (PVC tipo) vamzdžiais. Naudojame prancūzišką, švedišką, lenkišką armatūrą, o taip pat AVK tipo sklendės naujos konstrukcijos, priešgaisriniai hidrantai, užtikrinantys pastovų, nepertraukiamą vandens tiekimą, lengvą jų eksploataciją.
Vandentiekio tinklų eksploatacija, jų remontu bei profilaktika užsiima tinklų eksploatacijos cechas, kuris užtikrina nepertraukiamą geros kokybės geriamo, karšto ir gamybinio vandens tiekimą vartotojui. Centrinė dispečerinė skyriui tiekia informaciją apie vandens tiekimo režimus (slėgius, debitus) mieste, cechas informuoja apie avarijas, tinkluose atliekamus profilaktikos darbus. Naudojant pažangiausią vandens nutekėjimų paieškas ir tinklų TV diagnostikos techniką, nustatomi labiausia susidėvėję tinklai, reikalaujantys kapitalinio remonto ir atstatymo. Tokiu būdu racionaliai naudojamos lėšos pirmiausia atstatant labiausiai susidėvėjusius tinklus. Taip pat skyrius mažina vandens nutekėjimus, trumpina avarijų likvidavimo darbų ir tinklų remonto darbų trukmę.
Sistemingai atliekama tinklų profilaktika, atstatomi labiausia susidėvėję tinklai, ruošiama techninė dokumentacija susidėvėjusių tinklų atstatymui rangovų jėgomis.
Naujos kompiuterinės ir programinės įrangos pagalba pradedama grafinės ir tekstinės informacijos apie miesto vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, konvertavimas iš planšetų į skaitmeninę formą ir, kintant šiai informacijai, nuolat ji atnaujinama.