Avarinė tarnyba: 0 800 20 000  |  +370 37 313 592

Dėl sausros vandens suvartojimas Kaune stipriai išaugo: gyventojai raginami piko valandomis vandenį naudoti taupiau

Užsitęsus sausrai, Kauno mieste bendras vandens suvartojimas šoktelėjo nuo vidutinio 65 tūkstančių kubinių metrų iki 75 tūkstančių kubinių metrų per parą, mat gyventojai geriamą vandenį naudoja ne tik savo poreikiams, bet ir pievoms ar želdiniams laistyti.

„Kauno vandenų“ Centrinės dispečerinės duomenimis, vakarinio piko valandomis nuo 19 iki 23 val. vandens suvartojimas išauga net 2,5 karto, kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ne tik buities reikmėms, bet ir laistymui.

„Kauno vandenų“ specialistai perspėja, kad masinis vandens vartojimas ne tik maisto gamybai ir būtiniausioms reikmėms, bet ir daržams bei želdynams laistyti, mažina vandens slėgį ir sukelia drumstumą.

„Padidėjęs vandens kiekis sunaudojamas netolygiai, vos per kelias valandas vakare. Dėl to pritrūksta vandentiekio tinkle pralaidumo ir nėra užtikrinamas pakankamas vandens slėgis atskirose tinklo vietose. Prašome gyventojų būti supratingiems ir geriamą vandenį želdynų laistymui naudoti saikingai. Daržą ar pievą geriau laistykite anksti ryte arba dienos metu, venkite tai daryti piko valandomis“, – teigia „Kauno vandenų“ gneralinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Didžiausias geriamojo vandens suvartojimas iš kai kurių vandens siurblinių pastarąsias kelias savaites fiksuotas Romainiuose, Vijūkuose, Aleksote, Garliavoje, Domeikavoje, Sargėnuose, Vytėnuose, Vaišvydavoje, Ringauduose ir kituose privačių namų rajonuose.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Eiti prie turinio