Avarinė tarnyba: 0 800 20 000  |  +370 37 313 592

Neeilinė metrologinė vandens apskaitos prietaisų patikra

Vandens apskaitos prietaiso patikrą atlieka nepriklausoma išorės akredituota įstaiga, turinti teisę atlikti vandens skaitiklių metrologinę patikrą. Neeilinės metrologinės patikros metu nustatoma, ar apskaitos prietaisas atitinka leistinas paklaidų reikšmes.

Jei „Kauno vandenų“ esami klientai (fiziniai ar juridiniai asmenys) įtaria, kad vandens apskaitos prietaisas, veikia netinkamai, gali prašyti atlikti jo neeilinę metrologinę patikrą, kurios metu nustatoma, ar apskaitos prietaisas neviršija leistinų paklaidų reikšmių. Rekomenduojame prieš užsakant metrologinę vandens apskaitos prietaiso patikrą, patikrinti ar nėra vandens nutekėjimo vidaus tinkluose (pvz. patikrinti tualeto bakelį, užsukti vandens čiaupus ir stebėti ar nesikeičia skaitiklio rodmenys nevartojant vandens). Nutekėjimas vidaus tinkluose pvz.: dėl WC bakelio, gali siekti net apie 3 m³/parą. Taip pat įvertinti, ar tinkamai deklaruojami vandens apskaitos prietaiso faktiniai rodmenys.  

Tai yra vienkartinė paslauga, kuri gali būti užsakoma užpildžius specialią formą ir pateikus ją el. paštu skaitikliai.gedimai@kaunovandenys.lt arba atvykus į KAUNIEČIŲ APTARNAVIMO CENTRĄ „MANO KAUNAS“. 

Neeilinė metrologinė vandens apskaitos prietaisų patikraKaina
Eur/vnt. su PVM
Vandens apskaitos prietaiso skersmuo 15mm, 20mm65,00
Vandens apskaitos prietaiso skersmuo 25mm, 32mm, 40mm76,00
Vandens apskaitos prietaiso skersmuo 50mm, 50/20mm, 65mm, 65/20mm85,00
Vandens apskaitos prietaiso skersmuo 80, 80/20 mm, 100, 100/20mm155,00
Vandens apskaitos prietaiso skersmuo 150mm, 150/20mm155,00

Pateikus užsakymą, su klientu suderinama paslaugos suteikimo data ir laikas. Demontavus vandens apskaitos prietaisą, į jo vietą sumontuojamas kitas su galiojančia metrologine patikra. Toliau atsiskaitymas už suvartotą vandenį vykdomas pagal naujai sumontuotą apskaitos prietaisą. 

Demontuotas apskaitos prietaisas pristatomas į laboratoriją metrologinei patikrai. Patikra atliekama per 10-15 d. d. ir klientas gauna atsakymą el. paštu arba paštu kartu su kontrolės ataskaita apie patikros rezultatus. Jei neeilinės metrologinės patikros metu nustatoma, kad apskaitos prietaisas neviršija leistinų paklaidų reikšmių, tuomet mokestis už neeilinę metrologinę patikrą įtraukiamas į sąskaitą už vandenį. 

Jei neeilinės metrologinės patikros metu nustatoma, kad apskaitos prietaisas viršija leistinas paklaidų reikšmes, klientui už paslaugą mokėjimo dokumentas neišrašomas. Jei neeilinės metrologinės patikros metu nustatoma, kad apskaitos prietaisas neviršija leistinų paklaidų reikšmių, tuomet mokestis už neeilinę metrologinę patikrą įtraukiamas į kliento sąskaitą už vandenį.
Eiti prie turinio