Avarinė tarnyba: 0 800 20 000  |  +370 37 313 592

Spaudžiant šaltukui pasirūpinkite vamzdynu ir vandens skaitikliais!

Bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai gyventojams primena, kad paspaudus šaltukui būtina pasirūpinti vandens apskaitos mazgais.

Spustelėjus šalčiui nešildomose, nesandariose patalpose gali užšalti vandentiekio bei nuotekų vidaus tinklai ar vandens apskaitos prietaisai. Deja, bet tokia realybė, kad juos šaltis dažniausiai sugadina nepataisomai, tuomet patalpų savininkams tenka skaičiuoti ir nemenkus nuostolius.

Todėl specialistai sako: „Norint išvengti nemalonių finansinių išlaidų būtina patalpas užsandarinti – sutvarkyti langus bei duris, o vamzdžius ir skaitiklius apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis. Patalpose turi būti užtikrinta teigiama temperatūra, ne žemesnė + 5ºC“.

Šalčiui nesitraukiant, užšąla ir vandentiekio įvadai. Kad taip nenutiktų, specialistai pataria juos apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis. Ne viena žiema įrodė, kad neūkiškumas ir atsainus požiūris sukelia nemažai problemų. Nors bendrovės avarinė tarnyba dėl užšalusių vamzdynų reaguoja į vartotojų skambučius, tačiau galimybės padėti kartais būna ribotos, ypatingai tuomet, jeigu tokio pobūdžio iškvietimų gaunama kelios dešimtys.

Jeigu dėl kliento neapdairumo užšąla ar sprogsta vamzdynai, sugenda vandens skaitikliai ar tenka remontuoti vandentiekio įvadą į būstą, atsakomybė tenka gyventojams arba gyventojų būstus administruojančioms bendrijoms.

Kviečiame būti atsakingais!

Eiti prie turinio