Avarinė tarnyba: 0 800 20 000  |  +370 37 313 592

Vičiūnuose atgijo skulptoriaus L. Striogos kurta skulptūra

Šiandien šalia Vičiūnų vandenvietės iškilmingai atidaryta restauruota medinė skulptūra „Šaltinėlis”. Prieš 49 metus žymaus skulptoriaus Leono Striogos kurtą skulptūrą restauravo „Kauno švaros” stalius Artūras Kasikauskas.

Daugelį metų ši skulptūra stovėjo Vičiūnų vandentiekio stoties teritorijoje, tačiau prasidėjus jos rekonstrukcijos darbams, skulptūra buvo nukelta ir jau negrąžinta į senąją vietą. Jos vietoje dabar stovi naujas vandens rezervuaras.

„Kuomet ją nukėlėme, pasimatė, kad visas skulptūros vidus sutrūnijęs. Norėjome išsaugoti šį vandenvietės simbolį, todėl ėmėme ieškoti kantraus ir kruopštaus meistro šiai skulptūrai restauruoti. Mums sutiko pagelbėti „Kauno švaros” įmonė, darbo ėmėsi sumanus ir nagingas stalius Artūras. Nors restauravimo procesas buvo sudėtingas, džiaugiamės galutiniu rezultatu”, – sakė „Kauno vandenų” generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

35 metus staliumi dirbantis A. Kasikauskas skulptūrą restauravo apie tris mėnesius. Nagingas meistras neslėpė, kad drožinys sukėlė nemenkų iššūkių, teko įdėti apie aštuntadalį naujos medienos, tačiau, anot jo, pasitelkus visą išmonę viską pavyko įgyvendinti sėkmingai.

„Pradėjęs restauruoti skulptūrą susidūriau su dilema, kaip ją restauruoti: ar stačią nuo viršaus žemyn, ar kažkaip kitaip. Paskui aptikau, kad jos šoninės rankos yra sujungtos. Užkištas vietas atkišau ir išardžiau ją į tris dalis. Tada ir prasidėjo tikrasis restauravimas – klijavimas, obliavimas, išformavimas benzininiu pjūklu, žvynų skaptavimas”, – kalbėjo A. Kasikauskas.

Jis pasakojo, kad susidomėjimą medžio drožyba pajuto dar vaikystėje. Kaune galima rasti ne vieną jo restauruotą objektą. Prieš kelis metus jis restauravo medinį pėsčiųjų tiltą, esantį šalia Kauno pilies. Šiemet kartu su „Kauno švaros” darbuotojais jis atnaujino koplytstulpį, žymintį popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje 1993 metais. Ši atnaujinta relikvija pastatyta naujoje erdvėje netoli paminklo S. Dariui ir S. Girėnui, ties įėjimu į Ąžuolyną iš Sporto gatvės aikštės.

Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus duomenimis, šiemet Kaune buvo atnaujinta apie dešimt skulptūrų ir paminklų.

Cituodami ar kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Eiti prie turinio